Skip to main content

Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével

Kedvezményezett neve: Láthatár Közhasznú Egyesület
Projekt címe: ÉRTÉKTÁR
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.03.01.
Projekt azonosító száma: EFOP-1.3.5-16-2016-00771
Szerződött támogatás összege: 24.997.141 Ft
Támogatás mértéke: 100%

Projekt tartalmának bemutatása

Pályázatunk célja igazodik a kiírásban megfogalmazott célokhoz: önkéntességre való hajlandóság növelése, önkéntesség népszerűsítése, önkéntes programok szervezése, a társadalmi felelősségvállalás erősítése, civil társadalom erősítése, helyi kisközösségek kapacitásának és aktivitásának növelése. Célcsoportunk a 14-35 év közötti fiatalok, és a 65 év felettiek, akiket a bevont nyugdíjas klubokon és a civil szervezeteken keresztül érünk el, és szólítunk meg. Főpályázóként képviseljük a szegénységben élőket, és a Nyugdíjas egyesületek az idős korosztályt. A szervezetek közösen terveztek megjelenítve a célcsoportok érdekeit. Aktív a krízis helyzetek enyhítésének segítése, fő elvünk a közösségi adományozás, és önkéntes segítségnyújtás erősítése. A 65 év felettiek aktivitásának biztosítása része több programnak, és segíti az elmagányosodás megelőzését, a tudás átadást is. A roma közösség, a nők támogatása és fejlesztése minden programelem része, integrált közös tevékenységek részeként. Helyi partnerség, lakossági önszerveződés, civil felelősség vállalás fejlődik és segíti az esélyegyenlőség megvalósítását.

Leave a Reply