Láthatár Közhasznú Egyesület
Nyilvántartásba vételi szám: E-001786/2018

Engedéllyel rendelkező D körös képzési programjaink:
  1. Álláskeresési ismeretek

Képzési program nyilvántartásba vételi száma: E-001786/2018/D001

A képzés célja: A képzés segíti a résztvevőket a sikeres álláskeresésben. A résztvevő széleskörű információt szerez a munkaerőpiac sajátosságairól, elsajátítja az álláskereséshez szükséges kulcskompetenciákat, meghatározza, hogy adottságaihoz, lehetőségeihez mérten milyen állásokat tud betölteni.

Elsajátított ismeretek, kialakított készségek és képességek, kompetenciák:
    - Ismeri, és tudja alkalmazni az álláskereséshez szükséges kulcsképességeket.
    - Tud önéletrajzot készíteni. Felkészült az állásinterjúra.
    - Megtudja fogalmazni a munkával kapcsolatos elvárásait.
    - Ismeri a helyi munkaerőpiac sajátosságait.
    - Ismeri az önálló álláskeresés lépéseit.

- Álláskeresési ismeretek

A képzés óraszáma: 30 óra (5 képzési nap, napi 6 órás időtartamban)

A képzésbe történő bekapcsolódáshoz szükséges iskolai végzettség, egyéb feltétel: nincs

A képzés díja: A képzés díja a képzésere jelentkezők létszámnak függvényében kerül meghatározásra.

A képzés kezdete: a kellő számú jelentkezési lap beérkezését követően, ki lesznek értesítve a jelentkezők a képzés pontos kezdetéről, egyéb tudnivalókról.

2. Pályaorientáció

Képzési program nyilvántartásba vételi száma: E-001786/2018/D002

A képzés célja: A képzés célja a pályaválasztás előtt álló fiatalok számára olyan alapismeretek biztosítása, amelyek hozzájárulnak a pályaorientációjának segítéséhez, valamint a sikeres pályaválasztáshoz.

Elsajátított ismeretek, kialakított készségek és képességek, kompetenciák:
    - Domináns érdeklődési kör ismerete.
    - Munkamód ismerete.
    - Szakmaismeret.
    - Képzési lehetőségek ismerete.
    - Képes önállóan szakmát/ szakmacsoportot választani érdeklődéséhez, képességeihez kapcsolódóan.
    - Képes megtervezni a szakma megszerzéséhez szükséges lépéseket.

- Pályaorientáció

3. Munkavállalói kulcsképesség fejlesztés

Képzési program nyilvántartásba vételi száma: E-001786/2018/D003

A képzés célja: Azoknak a kompetenciáknak a kialakítása, fejlesztése, amelyek nélkülözhetetlenek a munkaerőpiacra kerüléshez, és az ott történő sikeres helytálláshoz.

- Kommunikációs képesség.
    - Érdekérvényesítő képesség.
    - Alkalmazkodó képesség.
    - Csapatban tud dolgozni.
    - Együttműködő képesség.
    - Tolerancia, másság elfogadása.
    - Hatékonyan működő közösség kialakulása.

- Munkavállalói kulcsképesség fejlesztés

A képzés óraszáma: 30 óra (5 képzési nap, napi 6 órás időtartamban)

A képzésekre jelentkezni a jelentkezési lap kitöltésével lehet. A jelentkezési lap személyesen leadható a Láthatár Közhasznú Egyesület székhelyén, elküldhető levélben, illetve e-mailben.

A képzésekről további tájékoztató kérhető:
A Láthatár Közhasznú Egyesület felnőttképzéshez kapcsolódó ügyfélszolgálati és panaszkezelési rendszere letölthető, illetve megtekinthető az egyesület székhelyén.